تبلیغات
پسرک کامپیوتری - گوگل همچنان در صدر
مطالب جذاب دنیای فن آوری اطلاعات !
Idehtech
merjano

گوگل همچنان در صدر

نویسنده :پرهام تهرانی
تاریخ:یکشنبه 28 خرداد 1391-03:02 ب.ظ

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از میزان استفاده از موتورهای جست و جو در جهان، گوگل همچنان با ارائه خدمات پایان ناپذیر و متنوع توانست سهم خود را در میزان استفاده از موتورهای جست و جو افزایش دهد و آن را به ۶۶/۴ درصد برساند. این در شرایطی است که در ماه قبل ۶۶/۲ درصد سهم این بازار متعلق به گوگل بوده است. و با توجه به این آمار رو به رشد، گوگل توانسته جایگاه خود را در صدر جدول نسبت به قبل مستحکم تر کند.

بهترین موتور جست و جو

اما خبر اصلی در جایگاه دوم جدول رده بندی موتورهای جست و جو اتفاق افتاده است. جایگاهی که بالاخره موتور جست و جوی مایکروسافت توانست از آن خود کند و در مکانی که قبلا متعلق به یاهو بود، قرار گرفت.این اتفاق در شرایطی افتاد که بینگ توانسته با افزایش ۰/۱ درصدی نسبت به ماه قبل سهم خود را به ۱۵/۳ درصد برساند. این مقدار نسبت به سهم ۱۲/۶ درصدی سال گذشته یک جهش بزرگ است .

بهترین موتور جست و جو

و اما یاهو به سقوط خود نسبت به سال گذشته ادامه داد و سهم ۱۶/۱ درصدی خود را ابتدا به ۱۴/۱ و سپس به ۱۳/۶ درصد رساند. با توجه به این موضوع که درآمد اصلی یاهو از این راه نیست، شاید شنیدن این خبر برای مدیران ارشد آن زیاد نگران کننده نباشد. اما در طرف مقابل این آمار به معنای تحقق برنامه های مایکروسافت برای افزایش محبوبیت موتور جست و جوی بینگ است.

بهترین موتور جست و جو